נתונים וטיפים

woman hand in water splash

מדוע חשוב ציפוי האמייל בדוד?

לציפוי האמייל שעל הדוד חשיבות רבה ויש לוודא את תקינותו. הציפוי יוצר הפרדה בין המים למתכת ממנה עשוי הדוד ובכך מונע היווצרות קורוזיה בתוך הדוד תהליך שמקצר את חיי הדוד ופוגם באיכות מי השתייה.

מהי טמפרטורת המים בה אנשים נוהגים להתקלח?

מכיוון שלא קיימים מחקרים בנושא, ניתן להסיק כי הטמפרטורה משתנה בין אדם לאדם ונעה בין 39 מעלות ל-41 מעלות. דודי השמש של החברה מספקים מים חמים בטמפרטורה הנדרשת לאורך זמן וללא תקלות.

בכמה מים משתמשים במקלחת ממוצעת?

במקלחת ממוצעת משתמשים בין 40-45 ליטר מים חמים

כיצד מווסתים את חום המים בדוד?

המים החמים בדוד מווסתים באמצעות ברז עירבול. ברז הדואג לשמור על טמפרטורת מקסימום של 62 מעלות ביציאה מהדוד ובכך מונע כוויות, נזקי צנרת והצטברות גדולה של אבנית ושומר על אורך חיי הצנרת

מהי חשיבות ההתקנה?

התקנה לא נכונה או באמצעות גורם לא מורשה עלולה לקצר את אורך חייה של המערכת ולייצר תקלות חוזרות ונשנות. ההמלצה היא להשתמש במתקין מורשה הבקיא בעבודה עם המערכות הסולאריות במטרה למקסם את תפוקת הדוד והקולט.

כיצד מתאימים קולט לדוד?

התאמת קולט לדוד חימום חייבים ראשית להתייחס לגודל הדוד הנבחר. קיים הבדל בין סוגי הדודים השונים ומכאן גם בקולטים המתאימים להם. במערכת טרמוסיפונית מחשבים לפי 41 קק"ל לליטר, במערכת סגורה ובדודי שכיבה מחשבים לפי 46 קק"ל לליטר. חשוב ביותר להתאים בצורה נאותה בכדי שהקולט יוכל לחמם את המים ולאפשר ניצול מרבי של אנרגיית השמש.
האם קיימת בישראל תקינה וחוק בנושא מערכות סולריות?

החוק בישראל מחייב התקנה של מערכות סולאריות (לרוב דודי שמש) על בניינים של עד שמונה קומות. במגדלים, החוק קובע כי רק 7 הקומות האחרונות מחויבות בהתקנת מערכת סולארית.

האם יש משמעות לכיוון התקנת הקולטים?

בהחלט! את הקולטים יש להתקין לכיוון דרום ובזווית של כ- 45 מעלות, זאת בכדי למקסם את קבלת קרני השמש כל סטייה מהדרום יותר מעשר מעלות לצדדים תפגע באפקטיביות שלהם. כמו כן, יש להימנע מהתקנה במקום מוצל אשר יפגום בחשיפה לקרני השמש.
מותר במקרה הצורך להתקין קולטים בסטייה של עד 90 מעלות מהדרום ובזווית הצבה שבין 0 מעלות ל-90 מעלות כלפי האופק בתוספת קלוריות ע"פ טבלה המופיעה בתקן 579.

© כל הזכויות שמורות